POROVNÁNÍ SNÍMAČŮ
Spokojenost našich zákazníků je ověřena mnohaletým bezproblémovým provozem.
Porovnání různých snímačů hladin použitých ve znečištěných splaškových vodách:
Ultrazvuk – čočka se po čase zanese výkaly mušek, výpary, nebo se signál na nerovné hladině odrazí jiným směrem a může být nefunkčním. Je několikanásobně dražší.
Plovák – po krátkém provozu se obalí nečistotami a je nefunkční. Může zůstat trvale sepnutý tím dojde k čerpání nasucho a zničení čerpadla, nebo naopak spadne a již nesepne vůbec.
Tlaková sonda – na spodní část sondy se nabalí mastnoty, tím může přestat snímat tlak a stát se nefunkční. Je několikanásobně dražší.
Tři elektrody (vypínací elektroda) - na vypínací elektrodu se nabalí nečistoty a může zůstat stále zapnutá, tím dojde k čerpání nasucho a zničení čerpadla.
Všechny tyto výše uvedené snímače fungují v čisté vodě, ale při použití ve splaškových vodách potřebují častou kontrolu a čištění. Náš způsob snímání hladin realizuje pouze jedna elektroda!!! Ta visí shora a při doteku s hladinou (papírem na hladině, kusem mastnoty plovoucím po hladině, se smetím) dojde k sepnutí čerpadla. Vypnutí je řízeno nastaveným časem dle výkonu čerpadla.Tento způsob je chráněn užitným průmyslovým vzorem CZ 11579 u úřadu průmyslového vlastnictví Praha. Pro plný komfort signalizace jsou zde osazeny dva záložní plováky, které jsou při normálním provozu nefunkční, takže systém pracuje v jednom režimu provozním a dvou havarijních. Při přechodu z režimu provozního do záložního havarijního je stále zajištěna plná funkce zařízení, ale už se signalizací abnormálního stavu vyžadujícího pozornost. Celý tento proces nám zabezpečuje modul snímače ESH21.